Visele devin realitate.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum cu povesti de groaza unde poti sa iti faci multi prieteni.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Cautam membrii staff,puteti alege dintre designer,critic,sfatuitor,corector. Designer:Ai talent in photoshop? depune o cerere. Critic:Ai un spirit de critic?iti place sa critici lumea?depune o cerere. Sfatuitor:Iti place sa ajuti lumea?depune o cerere. Corector:Acesta corecteaza greselile gramaticale.

 

 Fantoma din casa

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Mih@ela
GOD
GOD
Mih@ela


Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 22
Localizare : In Satul Nemtisor,un loc bantuit :)

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 3:57 am

Era odata o familie formata din:Mama(Laura),tata(Adrian),fiu(Billy)si fica(Emily). Aceasta familie si-a cumparat o casa langa cimitir. Intr-o seara un spirit s-a trezit din mormant. Adi era in living. Se uita la TV. Laura era in bucatarie. Laura s-a uitat pe geam. Deodata i-a aparut fantoma(fantoma era a unei femei batrane cu parul lung,negru si avea o rochie alba). A tipat. Fantoma a disparut. Era ora cinei. Toti au venit la masa. Billy a auzit un zgomot de la geam. S-a uitat sa vada ce era si era fantoma. Fantoma a disparut. Dupa ce au terminat toti de mancat,Laura a deschis geamul de la bucatarie,unde era fantoma. Lui Billy ii era frica. Billy statea in camera lui si se uita pe geam. In spatele lui era...fantoma. Cand se intoarce Billy a inceput sa tipe. Fantoma a disparut iar el s-a dus la Emily.
Billy:"Emily,in camera mea era o fantoma. Imi este frica!"
Emily:"Nu fi stupid Billy! Nu exista fantome! Poate ti-ai imaginat!"
Billy:"Nu! Stiu ce am vazut!"
Emily:"Du-te si culcate. E tarziu."
Billy s-a dus. Si Emily s-a pregatit de culcare. Emily s-a pus in pat. Langa patul ei era fantoma. Billy i-a spus tot lui Laura.
Billy:"Era o fantoma in camera mea! Ma uitam la geam si cand m-am intors era fantoma!"
Laura:"Oh,Billy! Sunt mandra de tine ca ai o imaginatie asa de bogata!"
Billy nu a mai spus nimic si s-a pus in pat. Laura s-a dus in baie si s-a spalat. A auzit un zgomot ciudat,mai mult semana cu vocea unui zombi.
Cand s-a intors era....
VA URMA...
Sus In jos
Darius
Administrator
Administrator
Darius


Mesaje : 26
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 27

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 4:01 am

Bravo,mi-a placut,pune next!!
Sus In jos
https://viseledevinrealitate.forumgratuit.ro
Mih@ela
GOD
GOD
Mih@ela


Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 22
Localizare : In Satul Nemtisor,un loc bantuit :)

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 4:42 am

Cand s-a intors era fantoma. Fantoma a omorat-o pe Laura. Acum sa vedem ce face Adrian. Adi a inchis TV-ul si s-a dus in baie. Se pare ca in baie nu era nici cea mai mica urma de sange. Adi s-a spalat pe fata. Cand se uita in oglinda vede toata baia plina de sange pe pereti. Era si Laura dar era moarta. Cand Adrian s-a intors nu era nimic. S-a dus in camera si s-a pus in pat. In pat era si....LAURA! Sa vedem ce face Emily. Emily doarme. Se pare ca are un vis. Cica in vis era Laura in baie,in cada. Deoadata pe pereti este numai sange si Laura avea taieturi pe fata si apa s-a transformat in sange. Emily s-a trezit si s-a dus in bucatarie sa bea apa. Din nou se aude acea voce de zombi. Se duce in living. Acolo eea fantoma!! Emily se duce repede in camera lui Billy.
Em:"Billy! Trezeste-te! Se pare ca am vazut fantoma despre care vorbeai tu!"
Billy:"O nu! Suntem morti! Sad "
Em:"Haide in camera parintilor!"
Cei doi se duc in camera. In camera era Laura si Adrian. Laura il manca pe Adi. Deodata Laura se transforma in fantoma. Copiii se duc in living. Emily suna la politie iar Billy se duce in alta parte.
Emily:"Billy,unde esti? Billy? Billyyy!!!!"
Billy a gasit o usa de care nu stai. Intra acolo iar acolo era un hol. Era si Laura. Billy se duce dupa ea. La sfarsitul holului Laura dispare. In spatele lui Billy era fantoma. Fantoma il omora pe Billy. Emily statea intr-un colt si plangea. In fata ei era fantoma. Vine si politia. Cand intra politistul,Emily tot radea.
Acum Emily este la spitalul de nebuni si rade intr-un colt. A venit asistenta si i-a adus de mancare.
Asistenta:"Emily vino si mananca."
Asistenta pleaca. Dintr-o data se ia curentul. De sub patul lui Emily iesea fantoma si a omorat-o pe Emily.
Nu peste mult timp vine asistenta. In camera lui Emily era o oglinda. Cand se uita in oglinda a aparut Emily cu taieturi pe fata si cu ochi scosi. Si a omorat-o pe asistenta.
Sfarsit!
Sus In jos
Mih@ela
GOD
GOD
Mih@ela


Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 22
Localizare : In Satul Nemtisor,un loc bantuit :)

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:52 am

Sper ca v-a placut! O sa mai pun si alte povesti! Smile
Sus In jos
Darius
Administrator
Administrator
Darius


Mesaje : 26
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 27

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:54 am

Pune ca vad ca te pricepi.
Sus In jos
https://viseledevinrealitate.forumgratuit.ro
Mih@ela
GOD
GOD
Mih@ela


Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 22
Localizare : In Satul Nemtisor,un loc bantuit :)

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:56 am

Multu-mesc si mai pun maine...cred Smile
Sus In jos
danibena
Incepator
Incepator



Mesaje : 3
Data de înscriere : 05/11/2013

Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitimeMar Noi 05, 2013 10:38 am

Bv
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fantoma din casa Empty
MesajSubiect: Re: Fantoma din casa   Fantoma din casa Icon_minitime

Sus In jos
 
Fantoma din casa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Visele devin realitate. :: Prima categorie :: Povești de groază-
Mergi direct la: