Visele devin realitate.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum cu povesti de groaza unde poti sa iti faci multi prieteni.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Cautam membrii staff,puteti alege dintre designer,critic,sfatuitor,corector. Designer:Ai talent in photoshop? depune o cerere. Critic:Ai un spirit de critic?iti place sa critici lumea?depune o cerere. Sfatuitor:Iti place sa ajuti lumea?depune o cerere. Corector:Acesta corecteaza greselile gramaticale.

 

 Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
anditza101
Sfatuitor
Sfatuitor



Mesaje : 2
Data de înscriere : 03/11/2013

Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Empty
MesajSubiect: Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara    Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 5:36 am

Casa ...

     -O legenda locala spune ca ultima casa din orasul X a fost locuita de o vrajitoare . Aceasta vrajitoare se numea Samara . Nu era foarte invarsta , dar era extreme de frumoasa . Ea s-a indragostit de un tanar din acel sat . Se spune ca tanarul nu stia ca fata era vrajitoare … Dupa un an de stat impreuna au avut impreuna un copil . Tanarul tata , James, a gasit-o pe Samara facand diferite vraji . L-a marcat pe viata cand a vazut-o ca isi ucidea copilul de doar 2 luni cu sange rece . James nu a mai suportat . In aceea noapte . El s-a dus si a adunat aproape tot satul . Samara a fost luata prin surprindere si arsa de vie exact sub ochii sotului ei . A jurat ca se va intoarce din morti si va omora aproape 666 de personae pentru a se reintoarce din morti .. Evil or Very Mad 
    - Minti !
    - Taci Mara ! Continua Ale ..
    - Stiti unde este acea casa ? Este exact  in padurea din spatele satului nostru ! Pana in present au fost ucise 663 de personae …
Cele trei fete ,  Alexandra , Mara si Iulia sunt la o petrecere de pijamale . De plictiseala au inceput sa spuna diferite povesti de groaza ..
- Vorbesti serios ? Exact acolo este casa ???
- Da Smile. Si stiu ca va plac filmele de groaza , ca si mie .. Deci am vorbit si cu Andrei si cu George si in noaptea de vineri mergem in acea casa. Sper ca nu va e frica .. Suspect 
- Mie cam da …
- EE lasa, spune Ale .. Si mie imi este dar vom fi cu baietii ..Wink

La 2-3 pareri pun Next Smile
BY : anditza101
Sus In jos
Mih@ela
GOD
GOD
Mih@ela


Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 22
Localizare : In Satul Nemtisor,un loc bantuit :)

Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Empty
MesajSubiect: Re: Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara    Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 5:45 am

Interesanta poveste! Bravo! Smile
Sus In jos
Darius
Administrator
Administrator
Darius


Mesaje : 26
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 27

Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Empty
MesajSubiect: Re: Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara    Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 8:04 am

Frumoasa povestea,ma bucur ca ai venit pe forumul meu.
Sus In jos
https://viseledevinrealitate.forumgratuit.ro
anditza101
Sfatuitor
Sfatuitor



Mesaje : 2
Data de înscriere : 03/11/2013

Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Empty
MesajSubiect: Re: Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara    Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Icon_minitimeJoi Noi 07, 2013 5:09 am

-Mai bine in viata decat George . Eu plec de aici ! PA !
-Ce fricoasa … Haide-ti , nu mai avem mult Neutral  .
Dupa aproximativ 20 minute , copii au ajuns in sfarsit la Casa vrajitoarei . Baietii , m-au curajosi au intrat primii . Se simtea un miros ingrozitor de fier si erau foarte multi sobolani ..
-Haideti fetelor , macar voi doua decat Mara..
-In sfarsit , What a Face  ( Ale )
-Poftim , ai spus ceva ?
- Nu , cred ca sunt fantomele cele care vorbesc . Haideti , am auzit ca camera ei era la etaj .
Toti am inaintat pana la scari iar Ale a ramas in spate . Ea avea o lumanare fiindca nu ne foloseam telefoanele ci doar lanternele . Nustiu dece am spus asta sau dece ea are o lumanare .
-Ce naiba ???
Lanternele au inceput sa palpaie puternic si dupa s-au stins .. Doar Ale mai avea lumanarea ei aprins ..
-Of , bagami-as . Vino Ale , ghideaza-ne .. cheers 
Nu a raspuns . Dupa cateva secunde de tacere , si-a aratat fata catre noi , Ochii ei erau rosii !
-Ce naiba ??? Trebuie sa plecam de aici !
Usa s-a inchis dintr-o data .
-Veti muri aici ! (Spunea Ale zambind… ) Twisted Evil 
Dintr-o data intuneric . Am simtit o atingere pe umar si dup alumina . Si lanternele si lumanarea , dar unde e Ale ? Se auzea ceva .. Ne-am uitat toti catre scari si atunci ..
Sus In jos
Darius
Administrator
Administrator
Darius


Mesaje : 26
Data de înscriere : 02/11/2013
Varsta : 27

Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Empty
MesajSubiect: Re: Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara    Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Icon_minitimeJoi Noi 07, 2013 8:49 am

Bravo.
Sus In jos
https://viseledevinrealitate.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Empty
MesajSubiect: Re: Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara    Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara  Icon_minitime

Sus In jos
 
Casa .... Povestea Vrajitoarei Samara
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fantoma din casa
» Aceea casa.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Visele devin realitate. :: Prima categorie :: Povești de groază-
Mergi direct la: